„Šalia Varnupių piliakalnio ūkin. Bubnio žemėje yra didžiulis akmuo, vadinamas „Padkaviniu“. Mat ant to akmens yra iškalta pasagos formos ženklas. Pasakojama, kad po tuo akmeniu yra senovės lietuvių kapai ir paslėpti kažkokie karo lobiai“.
/ Liudvinavas. Yra įdomių istorinių vietų // Lietuvos aidas. – 1938, kov. 26, Nr. 137, p. [8]./
Vieni pasakoja, kad senovės lietuviai traukdamiesi nuo priešų netoli to akmens užkasę brangenybes ir kaipo ženklui į tą akmenį iškalę arklio pasagą, o nuo šiaurės pusės iškalę jame kokį tai užrašą, bet dabar jo ten nėra.
Kiti pasakoja, kad senovėje tas akmuo buvo minkštas ir jame tą pasagą velnias įmynęs.
Kalbama, kad per 12 metrų nuo Patkavinio. laike ‚prancūzmečio,‘ buvo prancūzų paslėpta skrynia su brangenybėmis.
/Valstybės archeologijos komisijos medžiaga. Kultūros paveldo centro paveldosaugos biblioteka, f. 1, ap. 1, b. 2 (buvo30), p. 148-149)/.
Vietinis gyventojas Juozas Žukauskas pasakojo, kad šis akmuo yra nuo 1812 m. karo, kada prancūzai jį padėjo, ką tai svarbaus pažymėdami.
Paliose ir aplink piliakalnį klaidžiojančios ugneles – „degantieji“ pinigai. Jas mato ne tik vasarą ir rudenį, bet ir žiemą. Reiškia apylinkėse paslėpti „skarbai“ [lobiai]. Kažkokie ponai prieš Pirmąjį Pasaulinį karą buvo atvažiavę ir ieškojo jų prie Patkavinio akmens, bet labai daug susirinko Varnupių gyventojų ir jie pabijojo, kad juos užmuš ir lobius atims, todėl nieko nelaimėję pasitraukė. Nuvyko kažkur toliau, išsikasė pagal ženklus katiliuką su brangenybėmis ir išvažiavo. „Patkavinis“ akmuo esą iškaltas 1812 m.
/Varnupių, Padovinio apyl., Kasuko rj. piliakalnio tyrinėjimai 1971 m./ Pranas Kulikauskas // Lietuvos istorijos instituto rankraštynas, f. 1, b. 1245, p. 2, 4, 6./
Pasakojama, kad šis akmuo yra žinomas nuo 1812 m., kada pro Lietuvą žygiavo Napoleono vadovaujama Prancūzų kariuomenė.
Arklio pasagos žyme akmenį paženklinę prancūzai. Kuriam tikslui jis paženklintas, neaišku, gal dėl karo reikalų, o gal ką nors jie po juo paslėpę. Sakoma, kad po juo buvo paslėpti pinigai. Kažkas iš žmonių matę, kaip jie degę.
/Pasakojo Marija Žukauskienė 66 m., gyvenusi Varnupių k. Mirė 1976 m. Užrašė Irena Brusokienė 1968 m., Daukšių aštuonmetės mokyklos mokytoja./
1812 metais, kada Napoleonas žygiavo per Lietuvą, vieno majoro kumelė atsivedė ties minėtu akmeniu kumeliuką. Majoras įsakė kareiviams iškalti akmenyje pasagą, kad atminimas liktų visiems laikams.
/Pasakojo Petrusevičius Simonas 78 m., gyvenęs Varnupių k. Mirė 1977 m. Užrašė Irena Brusokienė 1968 m., Daukšių aštuonmetės mokyklos mokytoja./