„Marijampolės istorijos pėdsakais“ – interaktyvus dokumentinis filmas, susidedantis iš penkių dalių: Švietimas Marijampolėje, Verslininkystės raida, Karinis miestelis, Kvietiškio dvaras, Marijampolės sporto ištakos. Šios penkios dalys – trumpametražiai dokumentiniai filmai (10-15 min.)
Knygnešystė – unikalus reiškinys pasaulio istorijoje. Sūduva ir jos centras Marijampolė dėl artimos kaimynystės su Rytprūsiais bei palankių istorinių kultūrinių aplinkybių buvo svarbus knygnešystės centras.
2014 m. sukurtas mėgėjiškas trumpametražis video filmas apie Marijampolę naktį.
Naktį miestas ne ką mažiau užburia ir traukia pasivaikščioti: nuostabiai apšviesti parkai, rudeninis miesto peizažas ir gaivus oras po lietaus naktį sukuria ypatingą atmosferą. Pasižvalgykime!
Marijampolė šiandien – tai akį traukiančios miesto centro rekreacinės zonos, gyventojų susibūrimai, susitikimai ir laisvalaikis mieste.
Varšuvos gatvė (1782–1920 m.) ėjo nuo Turgaus aikštės (J. Basanavičiaus aikštės) pietinio kampo iki bažnyčios gatvės.
Žagrės ūkininkų draugovė įkurta 1907-10-21 (kitais duomenimis 1906-10-21), jos tikslas padėti ūkininkams plėtoti verslą, parduoti savo produkciją ir mažesnėmis kainomis įsigyti sėklas, trąšas ir padargus;
Kęstučio g. Šiaurėje ribojasi su J. Basanavičiaus aikšte, o Pietuose susijngia su Laisvės g. Ši atkarpa susiformavo po 1765 m., kai Marijampolę nusiaubė gaisras.
Policijos g. (nuo 1989 m. P. Butlerienės g.) viena seniausių gatvių Marijampolėje, spėjama susiformavo panašiu metu, kaip ir J. Basanavičiaus aikštė.
Bartling(i)o vaistinė. 1925–1927 m. Fotogr. Z. Tezba. Iš Stanislovo Sajausko archyvo.
Marijampolės pašto sodyba iškilusi XIX a. pradž. stovėjo dabartinio Marijampolės Spindulio kino teatro vietoje. Ši įstaiga veikė visą šimtmetį nepakeitusi savo pradinės paskirties.
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija įkurta 1867 m. tai viena garsiausių mokymo įstaigų Lietuvos istorijoje, kurioje mokėsi begalė mūsų šaliai ir pasauliui nusipelniusių žmonių.
Carinės Rusijos karininkų klubas/ Mokytojų seminarijos mažieji rūmai
Dabartinė J. Basanavičiaus aikštė įvairiais laikotarpiai keitė savo pavadinimą, tačiau 1952-11-27 ji buvo pavadinta K. Požėlos aikšte.
Didžioji Sinagoga ir Beit Midrash’as (Kauno gatvėje).